מכון ויצמן למדע מכון דוידסון


מאות מדענים ייפגשו עם תלמידים ב-222 בתי-ספר מדן ועד אילת.

במלאת 50 שנה לתחילת הפעילות של מכון ויצמן למדע בתחום החינוך המדעי בישראל יקיים המכון, בימים 29-22 במארס את שבוע החינוך המדעי. ב-22 במארס יגיעו מאות מדענים ותלמידי מחקר מצטיינים מהמכון ל-222 בתי-ספר ברחבי הארץ, מדן ועד אילת. המדענים ישוחחו עם התלמידים ועם המורים על מחקריהם בחזית המדע, על הרלבנטיות של המדע לחיי היום-יום שלנו, על מקומה המרכזי של השאלה בעולם המדע, ועל הרגעים המרגשים שבהם נחשף עוד אחד מסודותיו של הטבע. הקשר הבלתי-אמצעי בין התלמידים לבין המדענים נועד לאתגר את התלמידים ולעודד אותם לבחור במסלולי לימוד מדעיים, ואולי גם, בעתיד, בקריירה בתחום המדע.

פריצת כספות

בימים שני ושלישי, 24-23 במארס, יתקיים במכון גמר טורניר הכספות הבין-לאומי על-שם שלהבת פריאר, בסימן 20 שנה לייסוד הטורניר. התחרות מיועדת לתלמידים הלומדים פיסיקה ברמה של חמש יחידות לימוד, ומיועדת להעשיר את לימודיהם בדרך מקורית ובאמצעות עבודת צוות. כ-70 קבוצות של תלמידי כיתה י"ב יגיעו מהארץ ומחו"ל כדי להציג את הכספות שבנו. כל קבוצה תנסה לפרוץ את הכספות של הצוותים האחרים, והצוות המנצח יהיה זה שפרץ יותר כספות, בעוד פחות צוותים הצליחו "לפצח" את סוד הכספת שלו. ב-24 במארס יוצגו הכספות בתערוכה פתוחה במתחם אולם הברווז במכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, בשעות 10:00-12:30. לאחר התערוכה יתקיים טקס הסיום והענקת הפרסים לזוכים, באולם על-שם מיכאל וחנה ויקס.

לפרטים נוספים >
המוח

משחק בנושאים מדעיים מבית היוצר של מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. בואו לפצח את האתגרים ולגלות מה מסתתר מאחורי כל שלב. אין יתרון לידע קודם, רק לחדות המחשבה. אפשר לצבור נקודות ו"לרכוש" בהן רמזים. ההשתתפות באמצעות הדפדפן או דרך אפליקציות ייעודיות לאנדרואיד ולאייפון.


לפרטים נוספים >
שולחים מסרים לירח

עמותת SpaceIL ומכון ויצמן למדע מזמינים את הציבור להשתתף במשחק טריוויה אינטראקטיבי בנושא מערכת השמש, הירח, משימות החלל, וכמובן - המשימה של SpaceIL: הנחתת חללית ישראלית לא מאוישת על הירח. המשחק יעלה לרשת בתחילת מארס 2015, וההכרזה על הזוכים תתקיים במהלך שבוע החינוך המדעי.
בנוסף למשחק, תקיים העמותה סדנה בגן-המדע על-שם קלור, ומספר הרצאות לקהל הרחב על החללית הישראלית הראשונה שתשוגר לירח.

לפרטים נוספים >


פעילויות נוספות